Karton poşetler hakkındaEN AZ KAÇ ADET SİPARİŞ VEREBİLİRİM?:
Ofset baskı sisteminde, kesim, laminasyon ve diğer aşamalarda ön hazırlık süreleri ve fire payları göz önüne alındığında her ebat ve tasarımdan en az 1.000 adet sipariş verilmesini öneriyoruz.

HANGİ KAĞIT/KARTON CİNSİNİ ÖNERİRSİNİZ?:
Karton çanta üretimine en uygun olan ve dünyada standart olarak kabul görmüş olan meteryal Bristol kartondur, c1s (tek yüzü kuşeli) ve c2s (iki tarafı da kuşeli) olark iki cinsi vardır.

Bunun dışında kahverengi kraft, beyaz kraft, 1. hamur, kuşe, fantezi renkli karton malzemeleri de kullanabilir. Kraft malzemelere laminasyon (selefon kaplama) işlemi uygulanmaz. Kahverengi kraftlarda baskı renginin alttaki koyu zeminden dolayı değişeceği de göz önünde bulundurulmalıdır.

NE TÜR SAP KULLANILABİLİR?:
Standart olarak pp malzemeden örme ipler kullanılır. Bu ipler yaygın kullanıldığından maliyet avantajı taşırlar, saplar standart el taşıma uzunluğunda olabileceği gibi omuz boyu olarak omuzda taşımaya elverişli uzunlukta da kullanılabilirler. PP sap dışında grogren, balıksırtı, saten kurdelalar, özel burgu saplar, plastik tüpler, pamuk ipler, polyester ipler, kağıt sap da kullanılabilir.

ÇIKACAK BASKI VE ÜRÜN KALİTESİNDEN NASIL EMİN OLABİLİRİM:?
Yüksek adetli siparişlerde birebir ürün numunesi yapılmasını öneriyoruz. Bu uygulama hem müşteriyi hem de üreticiyi rahatlatır, iki taraf da elde edilecek sonucu önceden görerek bütün yanlış anlaşılmalar önlenmiş olur. Birebir ürün numunesinde gerçek üretimin tüm hazırlık aşamaları uygulandığından belli bir masraf alınır, yüksek siparişlerde bu masraf siparişin tutarından düşülebilir.

BASKI VE SÜSLEME TEKNİKLERİ NELERDİR?:


Ofset baskı dışında daha lüks görüntü veren çeşitli uygulamalar tatbik edilebilir. Bunlar:
Varak baskı:Klişe yardımıyla gebellikle atın veya gümüş renkte varak baskı uygulanabilir.
Gofre (kabartma):Genellikle logo gibi vurgulanması istenilen yüzeyler yine klişeler yardımı ile kabartılır.
UV Lak:Yine parlak yüzeyde mat olarak veya mat yüzeyde parlak olarak zıt kontrast olacak biçimde vurgulanması istenilen desen, çizim, logo gibi bölgesel alanlara lak uygulaması yapılabilir. Simli lak, kabartma lak gibi çeşitleri vardır.
Selefon laminasyon:Poşetin tüm yüzeyi şeffaf parlak , şeffaf mat, renkli veya metalik opp jelatin benzeri malzemeyle kaplanır. Böylece poşet hem daha şık bir görüntün kazanır, hem de dış etkelere karşı korunmuş olur.
Kurdelalı hediye konsepti:Karton çantaların ortasına sap haricinde iki düz kurdela monte edilerek ağzı fiyonkla bağlamaya elverişli hediye paketine dönüştürülebilir. Ya da sapların rasına delik delinerek kendi kurdelalarını paketleme esnasında takmanız sağlanabilir.
Ağzı kapalı kutu poşet: Özel bir tasrımla poşetlerin ağzı tek hamleyle kapatılabilecek şekilde hem kutu hem poşet işlevi verilebilir.

0 yorum:

Yorum Gönder

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More