Tasarım, Kalite ve Çeşitlilik için Doğru Adrestesiniz...

Profesyonel grafikerlerimiz isteğiniz ve marka konseptiniz çerçevesinde size en uygun tasarımları sunarlar, kesin beğenizi yakalayana kadar arzu ettiğiniz değişiklikler gerçekleştirilir.

Size Özel Çözümler Burada...

Arzu ederseniz Showroomumuzda önceden üretilmiş yüzlerce ürünü yerinde görerek de uygulamalar hakkında fikir alabilir, ya da tamamen yeni, sırdadışı bir ürün tasarlatabilirsiniz.

Doğa Dostu, Ekonomik Ambalajlar !

Gelişen Çevre bilincine ve bilinçli tüketiciye hitap eden doğa dostu meteryaller ile en ekononomik ambalaj çözümleri için hizmetinizdeyiz.

Üreticiden Son Kullanıcıya...

Amacımız tek çatı altında, yüksek kalite kontrolü ile üretilen ürünlerimiz ile Ambalaj tedariği konusunu sizin için sıkıntı değil zevke dönüştürmektir.

En Etkili Reklam Aracı!

Bırakın logonuz caddelerde dolaşsın... Dikkat çekici ambalaj tasarımlarıyla firmanız her gün yüzlerce kişinin dikkatini çeksin.

Karton poşet fiyatlandırmasında gerekli bilgiler

Karton çanta ve karton poşetlere birçok farklı işlem uygulanabildiğinden ve onlarca farklı ebat olduğundan standart olarak fiyatlandırılmaları güçtür. Standart fiyatlandırmalar yanıltıcı bir maliyet ortaya koyabilir. Bu debeple karton çanta ile ilgili olarak teklif istemeden önce aşağıdaki konuların açıkça belirtilmesi hem daha sağlıklı bir fiyatlandırma yapmamızı sağlar. hem de daha kısa sürede teklifimizi iletebiliriz.

1)Karton-kağıt cinsi:
Ağırlıklı olarak kullanılan karton çanta meteryali Amerikan bristol kartondur. Çiftarafı kuşeli (parlak) olabildiği gibi genellikle tek tarafı kuşeli (parlak) olam cinsi yaygın olarak kullanılır. Amerikan bristol karton dışında kuşe, 1. hamur, renkli fanteazi kağıt, kraft kağıt gibi malzemeler de kullanılabilir.

2)Ölçüler:

Karton poşetlerin üç temel ölçüsü vardır. Bunlar yatay genişlik, dikey yükselik ve körük genişliğidir. Ölçü verirken bu sıralamanın takip edilmesi zaman kazandıracaktır. Örneğin 40x30x10 cm ölçü 40cm yatay genişliği, 30 cm dikey yüksekliği ve 10 cm derinliği/taban genişliği olan bir ürünü ifade etmektedir. 20 yıllık üretim sürecinde yüzlerce farklı boyda poşet ürettiğimizden istediğiniz ölçünün aynısını ya da 1-2 cm yakınını size ekstra kalıp masrafı çıkarmadan sunalabiliriz.

3)Grafik tasarım:
Grafik tasarım hakkında genel bilgi (tıklayınız)

Baskı rengi:
A)Ofset baskı cmyk (4 temel renkten oluşan fotoğraf baskı)
B)Pantone baskı (özel formülasyondaki boya hazırlanması)
Pantone baskıda boyanın renk kodunu veya baskı alanını belirtmeniz daha sağlıklı fiyatlandırma yapılmasını sağlar, çünkü bazı boya kodları diğerlerinden çok daha maliyetlidir ve baskı alanı çoğaldıkça boya maliyeti atmaktadır. Örneğin ofset altın yaldız ve gümüş yaldız diğer boyalardan daha pahalıdır.

Örnek tanımlamalar:
Beyaz zemin + 2 renk pantone logo baskı:
Zeminin beyaz olduğu diğer renklerin de sadece logo veya yazılarda bulunduğu anlaşılır
Beyaz zemin + 1 renk siyah+ 1 renk pantone lacivert logo baskı gibi.
1 renk zemin baskı + 1 renk logo baskı:
1 rengin zeminin büyük bölümünü kapladığı, diğer rengin sadece logo veya yazı olduğu anlaşılır
1 renk Altın ofset yaldız zemin + 1 renk pantone logo baskı logo baskı gibi.
1 renk pantone zemin baskı:
Beyaz renk kağıdın renginden elde edilip boya kullanılmadığından, logo vs gibi görsel unsurların beyaz kalması durumunda baskı 1 renk zemin baskı olarak adlandırılır.
1 renk pantone mavi zemin baskı:

Varak yaldız baskısı:
Varak yaldız nedir?(tıklayınız)
Gofre (kabartma):
Gofre kabartma nedir?(tıklayınız)4)Adet:
Ürün adedi fiyatı oldukça etkileyen bir unsurdur. Bunun nedeni ilk baskı , kesim, kaminasyon varak yaldız ayarlaması gibi aşamalarda verilen fireler ve harcanan ayar süreleridir. Kullanım miktarını iyi belirleyip mümkün olan en yüksek adedi vermek fiyat avantajı sağlayacaktır.

5)Sap Çeşidi:
En çok kullanılan karton çanta sapı pp örme iplerdir, bunlar düğümlü olabileceği gibi plastik çengelli olarak da poşetlere monte edilebilirler. PP örme ip dışında pamuk sap, saten kurdela, grogran (çizgili) kurdela, balıksırtı kurdela, özel örüm fantezi ipler kullanılabilirler.


6)Ağız ve dip takviyesi:
Tüm karton poşetlerimizde dip yani taban takviye kartonu standarttır. Ekstra mukavemet istenilen durumlarda poşetlerin ağız kıvrımlarına da takviye yerleştirilebilir.

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More